Tukums county
Multifunctional Youth Initiative Center

 

Eurodesk rudens kampaņas "Time to Move" pasākums "Es atradu sevi Eiropā".

23.oktobrī, Eurodesk rudens kampaņas “Time to Move” ietvaros Tukuma jauniešu centrā norisinājās pasākums “Es atradu sevi Eiropā”.

Eurodesk ir Eiropas jaunatnes informācijas tīkls, kas sniedz uzticamu informāciju un konsultācijas jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem par dažādām mobilitātes iespējām visā Eiropā.

Eurodesk organizē arī mācības un pasākumus jauniešiem visā Latvijā, tostarp ik gadu oktobrī kampaņu “Time to Move”.

“Time to Move” ir jauniešu mobilitāti veicinoša kampaņa, kas apvieno visus katra gada oktobrī notiekošos pasākumus jauniešiem. Šīs aktivitātes iepazīstina ar dažādām iespējām, kādas tiek piedāvātas doties uz ārvalstīm un piedalīties starptautiskos projektos, iepazīt Eiropu vai iegūt labu pieredzi nākotnei.

Sakarā ar to, ka Tukuma novada jauniešu centrs ir viens no Eurodesk informācijas punktiem, arī pie mums norisinājās “Time to move” kampaņas pasākums “Es atradu sevi Eiropā”.

IMG 5583

Šī pasākuma laikā jauniešiem bija lieliska iespēja tikties ar Dārtu Ošenieci, kura pastāstīja par dažādām jauniešu iespējām Eiropā, par savu pieredzi jauniešu starptautiskajos apmaiņas projektos, jo Dārta ir piedalījusies aptuveni 20 projektos. Bet tas vēl nav viss, Dārta arī dalījās savā pieredzē par burāšanu un projektiem, kas ar to cieši saistīti. Sniedzot jauniešiem informāciju, kā viņi var tajā visā iesaistīties un apgūt jaunas prasmes.

IMG 5518

Pasākumā par savu pieredzi stāstīja arī Felipe Gabriel dos Santos Xavier, kurš jauniešiem stāstīja par savu ceļu līdz Eiropai. Jaunieši ļoti ieklausījās Felipes teiktajā un bija priecīgi, ka varēja tikties un parunāt ar šo jaunieti. Felipe ir brazīlietis, kurš jau četrus gadus dzīvo Latvijā. Viņš ir iemācījies runāt, rakstīt un lasīt latviski. Stāstot jauniešiem savu stāstu, Felipe minēja, ka Latviju uzskata par savām mājām un viņam te ļoti patīk. Viņaprāt, Eiropa ir pilna ar iespējām, ko jauniešiem vajadzētu izmantot savu sapņu piepildīšanai.

IMG 5556

Visus pārsteidza Aurelio viesošanās. Jaunietis no Itālijas, kas pirms diviem gadiem aktīvi darbojās Tukuma jauniešu centrā sava Eiropas brīvprātīgā darba ietvaros. Aurelio bija ieinteresēts pasākumā "Es atradu sevi Eiropā" un ar lielāko prieku dalījās arī savā pieredzē.

IMG 5523

Par jauniešu iespējām un atskatu uz starptautisko jauniešu apmaiņu Grieķijā, jauniešus iepazīstināja Tukuma jauniešu centra jaunatnes darbiniece Viktorija Selezena. Jauniešiem bija iespēja aplūkot foto un video materiālus, kuri tapa Grieķijas projekta ietvaros. Šajā projektā piedalījās jaunieši no Grieķijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas un Latvijas – Tukuma novada. Jauniešiem bija iespēja uzzināt par to, kā norisinās dažādi jauniešu starptautiskās apmaiņas projekti un ko tie sniedz dalībniekiem. Viktorija aicināja jauniešus būt aktīvākiem un iesaistīties, jo tas palīdz iepazīt ne tikai Eiropu, bet arī pašam sevi.

IMG 5517

Pasākumā piedalījās 25 jaunieši no Tukuma novada. Uz pasākumu bija ieradusies arī jauniete no Jūrmalas Jauniešu domes, kas par šo pasākumu bija uzzinājusi Tukuma jauniešu centra instagram kontā. Pasākums bija paredzēts jauniešiem no 13 līdz 30 gadu vecumam.