Tukums county
Multifunctional Youth Initiative Center

 

TUKUMA NOVADA SKOLĒNU FESTIVĀLS "SKY'21"

No 10. līdz 12. augustam Tukuma novada Šlokenbekas muižā norisinājās jau trešais vasaras festivāls "SKY’21", ko organizēja Tukuma novada Izglītības pārvaldes Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Jaunatnes līderu koalīciju.

Šī gada festivāls tika rīkots “TEJ tīkla ilgtspējas nodrošināšana” projekta ietvaros, lai veidotu jauno TEJK tīkla sadarbības modeli skolu pašpārvalžu ilgtspējas veicināšanai.DSC 0209 2 kopija

Festivāla pirmajā dienā, kad visi pasākuma dalībnieki bija ieradušies un piereģistrējušies, bija laiks atklāt pasākumu. Diena iesākās ar iepazišanās un saliedēšanās aktivitātēm, lai pēc tam būtu vieglāk strādāt grupās. Dienas laikā jauniešiem bija iespēja “iekāpt svešās kurpēs” jeb izzināt dažādu jauniešu grupu mijiedarbību. Savukārt, dienas turpinājumā pasākuma vadītāji bija sagatavojuši dažādus uzdevumus par medijpratību un kritisko domāšanu. Bet vakarā, lai jaunieši atraisītos vēl vairāk, notika netradicionālās sporta spēles, kur visi varēja pārbaudīt savu veiklību un izveicību, piemēram, spēlējot dvieļu volejbolu.

DSC 0033

Festivāla otro dienu jaunieši iesāka ar sadarbības mērķu un uzdevumu izvirzīšanu jeb “Kā savienot nesavienojamo?”. Izvirzot mērķus un uzdevumus tālākajai sadarbībai, jaunieši saredzēja problēmas, kuras ir iepējams atrisināt viņu skolās. Iespējamos problēmu risinājumus jauniešiem bija vēlme apspriest ar lēmumpieņēmējiem, kuru vidū bija gan deputāti, Izglītības pārvaldes pārstāvji un skolēnu parlamentu konsultanti. Pēcpusdienā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar influenceri Sindiju Bokāni un uzzināt vairāk par “Nākotnes profesija influenceris”. Tikšanās notika zoom vidē. Sindija festivāla dalībniekus iepazīstināja ar dažādiem rīkiem, kas noder foto un video apstrādei, lai veiksmīgi veidotu savu sociālo tīklu saturu. Savukārt, vakara programmā jauniešiem bija iespēja parādīt savus talantus/netalantus. Jaunieši bija sagatavojuši deju priekšnesumus, klavierspēli, dziedāja un pat rādīja burvju trikus.

DSC 0777 1

Festivāla pēdējā dienā skolēniem bija iespēja piedalīties simulācijas spēlē #Hashtag ar organizāciju “IMKA Latvija”, kurā jaunieši varēja iepazīties ar lēmumu pieņemšanas veidiem un formātiem. Tālākajā dienas gaitā jaunieši strādāja pie ilgtspējīgas skolu pašpārvalžu sadarbības modeļa izvērtēšanas, papildināšanas un prezentācijas sagatavošanas. Šo modeli prezentēja lēmumu pieņemējiem. Prezentācijas laikā un pēc prezentācijas jaunieši un lēmumu pieņēmēji diskutēja jauktās grupās. Jaunieši dalījās ar savām atziņām par to, kas būtu jāuzlabo skolās un kā būtu jāstrādā skolēnu parlamentam.

DSC 0974 2

Liels paldies dalībniekiem un lēmumu pieņēmējiem par dalību pasākumā. Paldies Šlokenbekas muižai par viesmīlīgo uzņemšanu. Paldies Jaunatnes līderu koalīcijai un brīvprātīgajiem par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā.

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

logo josla