Tukums county
Multifunctional Youth Initiative Center

 

Noslēdies pirmais sarunu vakars "Iekāp cita šūzos"

sarunu vakars 120.jūlijā norisinājās pirmais projekta “Labāki mēs!” sarunu vakars “Iekāp cita šūzos”. Šī sarunu vakara viesis bija DJ [Ex] da Bass jeb īstajā vārdā Mareks Dainis. Pasākums bija kupli apmeklēts – 20 dalībnieki vēlējās uzzināt ko vairāk par DJ kā cilvēku un dīdžejošanu kopumā.
Mareks ir latviešu dīdžejs un mūzikas producents, "Illegal DJ Team Riga" līderis un European Hit Radio - LATVIA raidījuma Party Service veidotājs. Taču sarunā atklājās arī tas, ka Mareks aizraujas ar autosportu, bungu spēli un kūpinājumiem.
Ar DJ lietām Mareks nodarbojas vairāk kā 20 gadus. Viss sācies ar mūzikas klausīšanos un ierakstu pirkšanu, pēc tam jau izdomājis, ka arī pats vēlas pamēģināt dīdžejot un pieteicies mācībās. Mareks saka: “Ja Tu gribi dīdžejot nopietni. Tu vēlies darīt to, kas Tev patīk. Tu ķer kaifu no tā, ka Tu spēlē mūziku cilvēkiem, un viņi Tev dod to pašu pretī, tikai daudz reizes vairāk, ar rokām gaisā, ar emocijām, tad viss ir kārtībā, tad ir vērts to darīt!”
Sarunas laikā noskaidrojās, ka būt par DJ nav nemaz tik viegli - Negulētas naktis, nākas ziedot brīvdienas. Labi, ka ģimene ir saprotoša.
Mareks pastāstīja arī to, ka: “Pasākumos atskaņojot mūziku, veido stāstu, ko klausītājiem izdzīvot tajā vakarā. Ja katram DJ iedotu mapīti ar vienādām dziesmām, katrs DJ muzikālo stāstu izveidotu pa savam.”
Arī autosports Māksliniekam ir sirdslieta. Protams, laika tam daudz nesanāk un tas prasa arī savas finanses. Taču autosports Marekam sagādā prieku un mājās savā laikā ir pārvesti arī kausi no dažādām sacensībām.
COVID laiks ir bijis ari iespēju laiks. Dj ar dzīvesbiedri ir lieli kūpinājumu mīļotāji. COVID laikā bijis vairāk brīva laika no mūzikas projektiem un sākuši eksperimentēt ar marinādēm vistiņām un dažādām zivīm. Šobrīd šis jau kļuvis par nelielu ģimenes biznesu – piesekojot DJ Facebook lapā var operatīvi uzzināt, kad taps nākamie gardumi, kādi un kā pasūtīt. Draugu un nu jau arī klientu atsauksmes esot ļoti labas – tas iedvesmo darboties tālāk.
Sarunas noslēgumā DJ atklāti pastāstīja arī par atbrīvošanos no kaitīgā ieraduma – smēķēšanas. Mākslinieks neslēpa, ka pirms tam ir bijis kaislīgs smēķētājs. Taču smēķēšana diez gan nopietni kaitējusi viņa veselībai, tādēļ mākslinieks atmetis savu kaitīgo ieradumu. Kā teica Mareks: “Neskrien pakaļ draugiem, labāk nesāc. Pat tad, ja Tev saka ka pīpēt ir stilīgi. Tā nav!”
Mums bija liels prieks vakaru pavadīt ar tik talantīgu un aizraujošu personību! Paldies DJ [ex] da Bass - Marekam Dainim par sarunu un lielisko atmosfēru!
Nākamajā sarunu vakarā “Iekāp cita šūzos” 17.augustā pl.18.00-19.00 tiksimies ar Tukuma deju skolas DEMO dibinātāju, deju pasniedzēju un horeogrāfi Lieni Bēniņu un parunāsim par dzīvi, pusaudžu gadu blēņām un viņas ceļu uz DEMO! Informacija par pieteikšanos – sekos.
Pasākumi tiek organizēti Latvijas valsts budžeta atbalstīta projekta “Labāki mēs!”, ko administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, ietvaros. Pasākumi tiek organizēti sadarbībā ar biedrību “Jaunatnes līderu koalīcija”.
logo josla