Tukuma novada
Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs

NOSLĒDZIES piektais SARUNU VAKARS "IEKĀP CITA ŠŪZOS" ar Kristīni garklāvu

kgPirms neilga laika norisinājās jau piektais un reizē arī noslēdzošais projekta “Labāki mēs!” neformālais sarunu vakars “Iekāp cita šūzos”. Šīs reizes viesis - TV žurnāliste un Pasaules Dabas fonda vēstnese – Kristīne Garklāva.

Sarunas laikā Kristīne dalījās ar stāstiem no savas dzīves, kas bija saistīti gan ar darbu, gan hobijiem un ikdienu.

Žurnālistika jau izsenis bija Kristīnes mazais sapnis. Kad nonāca žurnālistikā un TV ekrānos, saprata, ka tas ir sapnis, kas nu jau ir piepildījies. Bet līdz tam ceļš nebija ātrs. No sākuma Kristīne bija ar mieru pat strādāt par velti. Mācījās no savā dzīvē sastaptajiem cilvēkiem.

Kristīne stāstīja arī par to, ka ar skolas biedreni, ejot gar Cēsu radio, metušas monētu ar domu, ja uzkrīt pareizā monētas puse, viņas ies iekšā. Bet kad monēta uzkritusi ne uz to pusi, meitenes monētu pārmetušas, līdz tā piezemējās uz pareizās puses. Abas devušās iekšā. Piesēdinātas pie radio pults, abas jutās apjukušas, jo neko nesaprata ne no pults ne kasetēm, ne arī to, kas jādara.

Darbs ir Kristīnes vērtība. Viņa uzskata, ka katram ir sava vērtība gan dzīvē, gan darbā. Ja dara savu darbu, tad dara to maksimāli no sirds. Pēc tam esi pārsteigts, ka arī citiem patīk tavs darbs. Tika pieminētas arī 2 dokumentālās filmas, kas iznākušas 2 gadu laikā, viena no tām pat  nominēta “Lielajam Kristapam”. Kristīne stāsta, ka tajā mirklī pati neticēja, ka tas ir noticis, bet tajā pat laikā, procesā bija ielikta visa viņas sirds. Viņai vēl joprojām ir grūti noticēt rezultātam.

Uzdodot jautājumu, vai influencēšana ir žurnālistika?, Kristīne atbildēja: “Influencēšana var būt un var nebūt žurnālistika. Viss ir atkarīgs no satura, kuru parāda. Ja tas ir par izpētēm vai svarīgu informāciju, tad tā var būt žurnālistika. Bet ja tu vienkārši noreklamē savas jaunās zeķes, tad gan nē”.

Lielākais izaicinājums būt žurnālistam 21. gadsimtā? Izaicinājumu ir daudz. Ir vajadzīgas padziļinātas zināšanas konkrētos tematos. Labas komunikācijas zinības. Ir jāspēj uzdot jautājumus. Vispusīgs zināšanu lauks. Kļūdīties ir cilvēcīgi, bet žurnālistikā ar kļūdīšanos var iebraukt lielās auzās. Pienāk brīži, kad ziņu pasniegšana var būt emocionāla un smaga, bet tev jāsaglabā miers un jāpasniedz viss ar dzelzs seju.

Kristīne mūs iepazīstināja arī ar saviem ikdienas paradumiem. Pastāstīja, ka jau  20 gadus ir veģetāriete, vienmēr piedomā iepērkoties. Daudz pārvietojas ar kājām, jo tas ir labi gan dabai, gan pašam sev. Uzzinājām arī to, ka jau kopš bērnības viņa ir iemīļojusi dabu. Jo daba ir kā terapija. Kristīne iesaka izvēlēties nezināmas takas, tas palīdz atbrīvot prāta ceļus. Tāpat uzzinājām arī par citiem Kristīnes hobijiem, piemēram, sērfošanu un snovošanu.

Kristīnes ieteikumi jauniešiem:

 “Uzdrīksties sapņot!”

“Sākumā esi gatavs strādāt par velti un uzsūkt visu, ko Tev dod.”

“Brīvprātīgais darbs ir kolosāla iespēja iegūt.”

“Vajag strādāt daudz! Vajag strādāt atbildīgi!”

“Tik svētīgi ir sev pajautāt, kā es varu palīdzēt citiem? Kā es varu citus iepriecināt?”

Ceļamaizei – “Būt drosmīgiem un nebaidīties no lieliem sapņiem un grūtībām”.  

Kristīnes ieteikumi: https://www.ourplanet.com/en/ un https://seashepherd.org/

✅Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

logo josla