Projekts "Kas ir teātris?"

Dāvana mūsu 1. dzimšanas dienā!

Latvijas Nacionālais teātris un “Dirty Deal Teatro” sadarbības projekts izrāde - lekcija “Kas ir teātris?”

Atzīmējot Tukuma novada Multifunkcionālā Jaunatnes iniciatīvu centra viena gada jubuleju, šo izrādi esam sarūpējuši kā dāvanu Tukuma novada jauniešiem.

Š.g. 4. decembrī, plkst. 14:30, Tukuma 2. vidusskolas zālē

IZRĀDE - LEKCIJA KAS IR TEĀTRIS?

“Kas ir teātris?” "vada” trīs jaunie aktieri – Ieva Aniņa, Kristians Kareļins un Kaspars Aniņš.

Viņi nav daudz vecāki par izrādes auditoriju, tomēr pieredze teātrī jau gūta un viņiem ir zināms, kas un kāpēc teātrī ir interesanti. To arī jaunie aktieri atklās lekcijā, lai iepazīstinātu vidusskolēnus ar teātri un lai iedrošinātu pašiem apmeklēt teātri. Izrādes veidotāji ne tikai izstāstīs savas versijas par teātri, bet arī labprāt sapratīs, kā to uztver šodienas vidusskolēni. Tas ir būtiski tādēļ, lai jaunieši saprastu, ka teātris ir mūsdienīga māksla, kas var uzrunāt arī viņus. Teātris, tāpat kā citi mākslas veidi, spēlē lielu lomu tautas identitātes veidošanā un stiprināšanā.

Režisors: Elmārs Seņkovs

Spēlē: Ieva Aniņa, Kristians Kareļins un Kaspars Aniņš

Videomāksliniece: Linda Ģībiete

Par projektu stāsta aktieri Ieva Aniņa, Kristians Kareļins, Kaspars Aniņš: http://www.youtube.com/watch?v=AsVOOBopGBY

Par teātri: Latvijas Nacionālais teātris – vadošais teātris Latvijā, kurā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta nacionālajai dramaturģijai, cenšoties uzrunāt skatītāju par šī laika aktuālajām problēmām šodienai atbilstošā teātra valodā un dodot iespēju arī jauno režisoru eksperimentiem un „dullībām” ar teātra aktieriem. Nacionālā teātra galvenais uzdevums – iepazīstināt ikvienu skatītāju ar teātra mākslas un kultūras norisēm, akcentējot nacionālās vērtības. "Dirty Deal Teatro" - vieta, kur pirmajiem ieraudzīt daudzsološus jaunos māksliniekus: režisorus, horeogrāfus, dramaturgus un scenogrāfus, kas piedāvā skatītājiem jaunu teātra pieredzi. Radot izrādes, to veidotāji meklē jaunus veidus, kā iespējams sarunāties ar skatītāju. Tāpēc tie, kas ziņkāres vai ieraduma vadīti nonāk "Dirty Deal Teatro”, uzzina jaunas iespējas, kā uztvert teātri, kā domāt par teātri, kā sajust teātri. Latvijas Nacionālajā teātrī skolēniem vissaistošākie ir latviešu dramaturģijas un prozas darbu iestudējumi gan pieredzējušo, gan jauno režisoru interpretācijā. 

 

Vairāk informācijas par projektu “Kas ir teātris?” - Madara Aizgrāve  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Papildus informācija