Rādi klasi!

14409434 734096156729221 3843719260861903854 oŠī gada septembrī mežā pie Melnezera tik dots starts 5. – 7. klašu skolēnu neformālās izglītības un reizē veiklības sacensībām "Rādi klasi". Šīs ir sacensības, kuras veidojam kā komandas darba aktivitātes un pārbaudām klašu veiklību, saliedētību un spēju taktiski domāt. Šīs sacensības izveidotas, kā aktivitāte Tukuma novada skolu 5. līdz 7. klašu skolēniem, kuru laikā viņi ne tik ierastā vidē, mežā, svaigā gaisā, aktīvi sportojot, var pavadīt savu klases stundu.

Sacensību sākumā klase tiek sadalīta divās daļās, izveidojot divas komandas, kuras katra dodas savā trases daļā, bet cīnās par visas klases kopīgo rezultātu. Katra komanda trasē sastopas ar 5 dažādas grūtības pakāpes uzdevumiem, ar kuriem pēc iespējas veiklāk un labāk jātiek galā. Kā redzams no malas, tad labāk ar uzdevumiem galā tiek tās klases, kuras pirms katra uzdevuma apspriežas un izdomā taktiku, kā tikt galā nepieļaujot liekas kļūdas. Uzdevumi nav jāpilda uz ātrumu, bet gan uz precizitāti, uzmanīgi un gudri. Dažkārt vienkārši nepieciešama drosme un apņēmība cīnīties klases kopējā rezultāta vārdā, jo dažos uzdevumos vienīgais veids, kā var iegūt soda punktus ir, ja kāds no dalībniekiem neveic uzdevumu līdz galam.

Nedaudz ieskicēsim uzdevumus, kādus tad klasēm jāveic. Kopīgi jāslēpo, jādemonstrē savu gurnu veiklība, jārāda klase kopīgi lecot ar garo lecamauklu, jāmakšķerē dažādi ūdens zvēri, jālien cauri zirnekļu tīkliem, jālec kā ķenguriem un jālien cauri riņķiem, kā arī vēl daži uzdevumi, kurus jums neatklāsim.
Klases izvērtēšana notiek nevis kā ierasts uzņemot laiku, bet izvērtējot uzdevumu precizitāti, piemēram, gurnu veiklības uzdevumā nedrīkst nogāzt vairāk par vienu šķērsli, un arī ir jāpiedomā, lai divi dalībnieki pēc kārtas nenogāztu vienādas krāsas priekšmetu. Zirnekļu tīkla uzdevumā nedrīkst pieskarties pašam tīklam, makšķerēšanas uzdevumā nedrīkst sarunāties, purva pārvarēšanā nedrīkst iekrist pašā purvā utt. Katrā uzdevumā ir noteikumi, kas jāievēro. Kopumā iespēja parādīt savas klases spēku un varējumu būs, ja laikapstākļi ļaus, līdz oktobra vidum, un tad atkal pavasarī, kad saulīte izkausēs visu sniegu un gaisā būs jūtama pavasara, nevis ziemas spelgoņa smarža. Mācību gada pašā noslēgumā, līdz ar vasaras sākumu, noskaidrosim, kura klase tad bijusi tā veiksmīgākā, saliedētākā un veiklākā šajā uzdevumā. Pašiem labākajiem beigās svinīgi pasniegsim balvu, kādu tieši, to vēl neatklāsim, kā saka, tas lai paliek maziņš noslēpums.

Pēc katras klases, kura būs veikusi trasi, mēs rezultātus publicēsim gan savā mājaslapā, gan savā Facebook lapā. Sekojiet līdzi un tiekamies "Rādi klasi" sacensībās.

Sagatavoja jaunatnes darbinieks
Sandis Ozoliņš

Papildus informācija